Rejestracja spółki w Anglii , rejestracja spółki LTD w UK, firma w Anglii

Biuro rachunkowe Financial Republic w Londynie prowadzi uslugi: rejestracji spółek w Anglii, zakładania spółek w Anglii, rejestracja spółek online przez internet w Anglii, rejestracja spółki ltd odpowiednika polskiej firmy ; spolki z ograniczona odpowiedzialnoscia , czyli spolki zoo.

Własna Firma w Uk, Jak założyć firmę w Uk, Rejestracja Firmy w Uk, Założenie Firmy w Uk

Wrzesień 7th, 2012

Chcesz założyć firmę w UK – nic prostszego. Wystarczy zostać „self-employed” – samozatrudnienie i będzie to Twoja pierwsza firma w UK.

  Firma w Anglii Rejestracja firmy ltd w Anglii

Aby się zarejestrować trzeba wypełnić i wysłać formularz do HM Revenue and Custom lub też zadzwonić i zarejestrować firmę w UK przez telefon w kilka minut. Oczywiście do 3 miesięcy nie musisz się rejestrować, a możesz prowadzić swoją działalność, czyli masz okres próbny. Coś takiego nie jest do pomyślenia w Polsce, gdzie zanim dokonasz wszystkich formalności rejestrujących, to już musisz płacić ZUS, nie mówiąc o tym, że pomysł może się okazać mylny i mamy mały kłopot. Jeśli nawet chcesz mieć sklep internetowy to też musisz się zarejestrować (firma pl).

 

W Wielkiej Brytanii masz na to 3 miesiące, czyli np. robimy sklep internetowy i te 3 miesiące będą liczone od momentu, kiedy zaczynamy sprzedawać, czyli kiedy mamy pierwszego klienta. Jeśli do tych 3 miesięcy zdecydowaliśmy się założyć firme w UK to musimy przy rejestracji podać datę założenia firmy w UK jako dzień, kiedy przynosiliśmy „regularne” dochody – dla świętego spokoju można podać datę kiedy wystawiliśmy pierwszy rachunek.
Mając business (self-employed) nie musisz nawet posiadać biznesowego konta bankowego, możesz prowadzić działalność na własne osobiste konto, za które nie musisz płacić, jeśli np. masz je w Lloyds TSB.
Jeśli jednak chcesz mieć osobne konto, żeby oddzielić prywatne sprawy od biznesowych to możesz na podstawie biznes planu i rejestracji w Revenue założyć takie konto np., w Lloyds TSB (18 miesięcy jest darmowe), Barclays (12 miesięcy darmowe).

 

Księgowość możesz prowadzić sobie sam: self-employed (jeśli masz Limited Company– musisz mieć pełną księgowość). Wtedy rozliczasz się raz w roku (jeśli nie jesteś VAT-owcem), czyli po 5 kwietnia każdego roku.

 

 

Księgowość lepiej prowadzić komputerowo, jeśli tego chcemy. Na rynku znajdują się darmowe oprogramowania np.: Microsoft Office Accounting” – darmowy dla małych firm lub Cashbook – dostaniemy go za darmo, jeśli mamy business konto w Lloyds TSB. W Anglii panuje moda na Sage (dzięki dobremu marketingowi tej firmy), ale niestety musisz za niego sporo zapłacić i w miarę rozwijania firmy dopłacać za dodatkowe moduły.

 

Jeśli przekroczyłeś obrót powyżej Ł70.000 to musisz się zarejestrować do płacenia VAT. Możesz to również zrobić jeśli uważasz, że będzie ci przydatne w handlu z krajami EC -European Community. Mając VAT musisz się rozliczać co kwartał.

 

Księgowość w Anglii jest o wiele łatwiejsza, niż w Polsce – tutaj jest to na logikę, jeśli umiesz udowodnić, że wydatki zostały wydane na firmę, to możesz je zaksięgować. Dla tych co nie chcą zawracać sobie głowy sprawami księgowości to polecam skorzystać z usług fachowców. Pierwsza wizyta zazwyczaj jest za darmo, więc można porozmawiać o zakresie usług i cenie. Dla tych co zdecydowali się na samodzielną księgowość radzę trochę poczytać i po próbować, zawsze też można zadzwonić do Revenue i się zapytać czy tak można zrobić. Dodatkowo można pójść na darmowy kurs do HM Revenue and Custom i tam się wiele dowiedzieć.

 

Musisz również płacić składki obowiązkowe – wlasna firma w uk

 

Ubezpieczenie społeczne Class 2 NI, co na dzień dzisiejszy wychodzi średnio Ł2,30 na tydzień (2008-2009) oraz ubezpieczenie społeczne Class4 NI (od Twojego dochodu naliczany po pierwszym roku prowadzenia działalności). Nie koliduje to z normalną pracą, więc możesz pracować u kogoś i jednocześnie mieć własną firmę, przynajmniej do czasu aż zauważysz,zalozenie firmy w uk, że firma przynosi ci wystarczające dochody i chcesz jej poświęcić więcej czasu na jej rozwój.

 

Dużym plusem bycia self-employed jest możliwość wliczania kosztów na firmę. Jeżeli jesteś zarejestrowany,rejestracja firmy w uk, to możesz odliczać wydatki poniesione na firmę, np. odpowiedni procent opat za telefon, Internet, czy elektryczność, również całą kwotę za stronę internetową, pozycjonowanie, hosting, biuro i wszystko co jest związane z firmą.

 

Jako Limited Company,zalozenie firmy w uk, podatek jest cały czas 20%. Utrzymanie takiej własnej firmy w UK wiąże się ze stałymi kosztami, ale jeśli biznes dobrze prosperuje to opłaca się przekształcić firmę w Limited Company.

 

 

Oczywiście pamiętaj, że wszystkie wydatki poniesione i udokumentowane obniżają zarobek, czyli np. zarobiłeś 15.000 na rok, ale wydatku miałeś 10.000, to nie trzeba będzie płacić podatku, a nadpłacony podatek zostanie ci wrócony.

 

Nie opłaca się również pracować na czarno, gdyż wiąże się to z kara grzywny z Revenue jeśli zostanie wykryte, a co gorsza z życiem w stresie i niepewności.

Jeśli ktoś ma problem z językiem angielskim to może w Revenue poprosić o tłumacza i założyć firmę w uk, bez konieczności mówienia po angielsku.

 

Posiadając firmę w Anglii, – zalozenie firmy w uk

 

Szkocji, Walii, czy Północnej Irlandii możesz od razu starć się o rezydenta UK (nie mówimy tutaj o rezydencie podatkowym). Mając rezydenta będzie ci łatwiej starać się o kredyt, np. na mieszkanie. Rezydentem możesz również zostać jeśli przepracowałeś w Wielkiej Brytanii ponad 12 miesięcy. Jeśli jesteś samozatrudniony,wlasna firma w uk, to możesz starać się o rezydenta od razu.

Będąc self-employed możesz również zatrudniać pracowników, nie ma z tym żadnych problemów, ale musisz mieć wtedy księgowość z pay-roll’em i zapewniać swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy i wynagrodzenia oczywiście.

 

Jest również wiele organizacji, które pomogą ci otworzyć działalność za darmo, rejestracja firmy w uk.

 

Jeśli nie masz jeszcze 30-tki zawsze możesz skorzystać z pomocy Prince’s Trust. Jest to organizacja, która pomoże Ci napisać business plan, zrobić badania rynku, otrzymać niskooprocentowany kredyt na firmę, również dostać pieniądze za darmo, nawet więcej niż Ł1000 (grant – jeśli mieszkasz w strefie objective 2) oraz mentora, który będzie się tobą opiekował przez czas spłaty kredytu. Warunkiem przystąpienia do nich jest sytuacja, kiedy jesteś bez pracy, czyli nie masz umowy na stałe. Jeśli masz tymczasową pracę lub nie masz to jak najbardziej możesz skorzystać z ich usług.

 

Mając, wlasna firma w uk, biznes masz możliwość skorzystania również z wielu darmowych kursów organizowanych przez różne organizacje. Możesz również wybrać odpowiedni kurs w College i koszty podpiąć pod firmę, jeśli kurs jest spokrewniony z twoją działalnością.

 

Jak założyć firmę w Anglii?

 

Każdy, kto rozpoczynał działalność gospodarczą w Polsce doskonale wie, jaki ogrom biurokratycznych kłód można rzucić pod nogi ludziom próbujących wziąć swój los we własne ręce. Tym milej zostaniemy zaskoczeni rozpoczynając pracę na własny rachunek w Wielkiej Brytanii
Sole trader

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą

Aby legalnie prowadzić firmę w Wielkiej Brytanii trzeba ją zarejestrować, rejestracja firmy w uk, w urzędzie podatkowym – Inland Revenue. Można to zrobić wysyłając do IR formularz CWF1 (do pobrania w każdym oddziale tej instytucji) lub – to już po rozpoczęciu działalności dzwoniąc pod numer 08459 15 45 15.

 

Od tej chwili urząd podatkowy rozpoczyna naliczanie stałej składki ubezpieczenia społecznego – National Insurance Class 4. Jej wysokość wynosi 2.4 Funta tygodniowo. Składkę można płacić zarówno po otrzymaniu rachunku z IR (np. na poczcie) lub poprzez stałe zlecienie w banku (Direct Debit).

 

Nieco inaczej rzecz wygląda w przypadku osób, które pracują w branży budowlanej jako podwykonawcy (subcontractors). Muszą się zarejestrować, rejestracja firmy w uk, w Inland Revenue w tym charakterze.

 

Więcej informacji na temat pracy jako podwykonawca w branży budolwanej w ramach systemu Construction Industry Scheme.

 

Warto pamiętać, że nie zarejstrowanie działalności gospodarczej w ciągu 3 miesięcy od jej rozpoczęcia grozi karą w wysokości 100 funtów.

 

Partnership – wlasna firma w uk

 

Wiele osób podejmując działalność gospodarczą woli ją prowadzić raczej we współpracy ze wspólnikiem (wspólnikami) niż całkowicie samodzielnie. Naprostsza możliwość to prowadzenie biznesu na zasadzie partnership.

 

Najbliższym polskim odpowiednikiem brytyjskiej formy własności partnership jest spółka cywilna, Jak zalozyc firmę w UK. Partnership może stworzyć, co najmniej dwóch wspólników wspólnie prowadzących działalność gospodarczą. Charakterystyczną cechą takiej spółki jest fakt, że nie ma ona osobowości prawnej. Oznacza to między innymi, że wspólnicy spółki cywilnej odpowiadają za zobowiązania spółki solidarnie całym swoim majątkiem.

Podstawową sprawą przy zakładaniu partnership jest sporządzenie umowy regulującej strukturę spółki, wzajemne zobowiązania wspólników a także sposoby rozwiązywania ewentualnych kwestii spornych. Jeśli taka umowa nie zostanie sporządzona wszelkie kwestie sporne będą regulowane przez The Partnership Act z 1890 a więc z czasów wiktoriańskich. Od tamtej pory świat trochę poszedł naprzód i ówczesne uregulowania niekoniecznie muszą w pełni odpowiadać współczesnej rzeczywistości. Dobrze, jeśli taka umowa (Deed of Partnership) jest sporządzona przez prawnika, chociaż nie jest to konieczne z punktu widzenia przepisów.

Poza tym o powstaniu partnership należy poinformować HM Revenue and Customs podając nazwę spółki, Jak zalozyc firmę w UK, dane wspólników oraz adres spółki. Można to zrobić pisemnie lub telefonicznie. Podobnie jak w przypadku zarejestrowanej działalności gospodarczej każdy ze wspólników musi zarejestrować prowadzenie działalności gospodarczej dla celów self-assessment.

Patrnership ma zarówno słabe jak i mocne strony. Do tych pierwszych należy między innymi fakt, że wspólnicy odpowiadają za zobowiązania spółki osobistym majątkiem, nawet, jeśli bezpośrednio nie mieli udziału w zaciąganiu tych zobowiązań. Rozsądek wymaga, więc dokładnego sprawdzenia ewentualnych wspólników. Jednak niewątpliwą zaletą założenia partnership są najniższe koszty rejestracyjne i prowadzenia w stosunku do pozostałych spółek.

 

Limited company – Jak zalozyc firmę w UK

 

Nieco inaczej wygląda rejestracja limited company (odpowiednik spółki z ograniczoną odpwiedzialnością) oraz innych firm stanowiących odrębną od swoich właścicieli osoby prawne. W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w Polsce, istnieją dwie formy własności firm: prowadzenie działalności gospodarczej przez osoby fizyczne, wlasna firma w uk, (unincorporated) i osoby prawne (incorporated). W przypadku tych pierwszych właściciele są w pełni odpowiedzialni za długi firmy, odpowiadając za nie całym swoim majatkiem.

 

Najpopularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej poprzez osobę prawną jest spółka z ograniczona odpowiedzialnością (lmited company) wlasna firma w uk. Jej dyrektor i udziałowcy zwykle nie odpowiadają osobistym majątkiem za jej długi o ile nie poręczyli nim zobowiązań spółki.

 

Limited Company pod względem kosztów startu i utrzymania jest formą droższą niż samozatrudnienie lub partnership. W przeciwieństwie do firmy jednoosobowej i spółki cywilnej musi zostać zarejestrowana, rejestracja firmy w uk, w Rejestrze Spółek (Register of Companies, w Companies House). Najłatwiejszym – i w gruncie rzeczy najtańszym – sposobem na założenie spółki jest skorzystanie z posrednictwa wyspecjalizowanej firmy.

 

Co roku do Companies House musi być wysyłane sprawozdanie roczne oraz dokumenty finansowe, wlasna firma w uk. W przypadku spółek o obrocie powyżej 5 mln funtów muszą być poddane audytowi i zatwierdzone przez biegłego księgowego (chartered accountant). Oprócz tego, co roku należy wysyłać do HM Revenue and Customs rozliczenie roczne spółki, wlasna firma w uk (Corporation Tax Return). Osobiste rozliczenia podatkowe muszą wysyłać do urzędu skarbowego także dyrektorzy spółki.

 

Rejestracja spółki w Anglii , rejestracja spółki LTD w UK, firma w Anglii

Biuro rachunkowe Financial Republic w Londynie prowadzi uslugi: rejestracji spółek w Anglii, zakładania spółek w Anglii, rejestracja spółek online przez internet w Anglii, rejestracja spółki ltd odpowiednika polskiej firmy ; spolki z ograniczona odpowiedzialnoscia , czyli spolki zoo.